Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

„Sieci”: Bronimy naszych wartości

opublikowano: 10 lipca 2019
„Sieci”: Bronimy naszych wartości
Pixabay; Fratria

Wiceminister sprawiedliwości w rozmowie z Wojciechem Biedroniem.

Polska jest ostatnim dużym krajem europejskim, który może się oprzeć promocji agendy LGBT na Starym Kontynencie. To ich bardzo boli – mówi Marcin Romanowski, wiceminister sprawiedliwości w rozmowie z Wojciechem Biedroniem na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci”.

Podczas wywiadu Biedroń porusza kwestię budowania wizerunku Polski, jako ostatniego dużego kraju europejskiego broniącego wartości. Wiceminister Romanowski nawiązuje też do głośnej ostatnio sprawy działań kierownictwa Ikei:

Minister sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro wydał polecenie, by wszcząć czynności w postaci tzw. postępowania sprawdzającego. Chodzi o ustalenie faktów w kontekście skandalicznych działań kierownictwa Ikei. Chodzi o dyskryminację na tle religijnym i naruszenie praw pracowniczych. Mamy do czynienia z naruszeniem zasady równości, zakazu dyskryminacji. Dochodzą do tego prawa gwarantowane przez konstytucję, czyli wolność sumienia, wyznania i prawo do wyrażania swoich poglądów […]. Nie wykluczam, że do podobnych sytuacji dochodziło także w innych firmach. Wiceminister zauważył, że […] to lewacki marsz przez różne instytucje. Teraz został ujawniony także w zagranicznych przedsiębiorstwach prywatnych, które z jednej strony, korzystając często z różnego rodzaju zwolnień, udogodnień i środków publicznych, a jednocześnie łamiąc prawo – najpierw podważają, a potem niszczą naszą tradycję i kulturę prawną. Starają się wpływać na kształt naszej tradycji. Chcą sprytnie, pod hasłami nowoczesności, postępu, otwartości »przemeblować« nasz system wartości. Podkreślił, że […] Polska jest krajem tolerancyjnym, ale w konsekwencji oznacza to, że nikt nie może być zmuszany do działań sprzecznych ze swoim sumieniem. To jest nasza tradycja prawna, oparta na cywilizowanym fundamencie historycznym i ona pozostanie niezmienna, dopóki rządzi Zjednoczona Prawica.

Wiceminister sprawiedliwości wypowiada się również na temat orzeczenia TSUE dotyczącego przechodzenia sędziów Sądu Najwyższego w stan spoczynku: Nie ma już rzeczywistej konieczności wykonania tego orzeczenia, bo sprawa, która była rozstrzygana w Trybunale, dotyczyła przepisów już wcześniej zmienionych. Jest to jednak orzeczenie groźne dla Polski i innych krajów europejskich z innego względu. Po raz pierwszy TSUE pokazało otwarcie, że uzurpuje sobie kompetencje do orzekania w zakresie ustroju i systemów wymiaru sprawiedliwości państw członkowskich.

Romanowski odnosi się również do sprawy raportu Najwyższej Izby Kontroli, która doszukała się rzekomych nieprawidłowości w funkcjonowaniu ministerialnego Funduszu Sprawiedliwości: Te działania NIK oraz niektórych mediów traktuję w kategoriach politycznych. Zarzuty i domniemane »straszne nieprawidłowości« są warte niewiele albo i nic. NIK podnosi przykładowo raban z powodu zorganizowania największej w Europie kampanii dotyczącej bezpieczeństwa dzieci na drogach. Rozdaliśmy 3 mln kamizelek odblaskowych dla dzieci. Podobno to było niecelowe i niepotrzebne! […]. Pojawiło się wiele przekłamań, nieprawdziwych informacji. »Wyciekiem« środków nazwano zlecanie analiz i badań przez jednostki budżetowe. Pojawiły się zarzuty dotyczące kampanii promocyjnej, ale było to wykonanie zalecenia samej Izby. Był też zarzut, że nie stworzyliśmy sieci pomocy osobom pokrzywdzonym, chociaż tę sieć stworzono i działa ona skutecznie. Jest to pierwszy całościowy system wsparcia dla osób pokrzywdzonych przestępstwem. Wiceminister zauważył, że […] czynienie teraz nam zarzutu z tego, że wreszcie pomagamy osobom pozbawionym wcześniej pomocy prawnej, jest odrażające, nieludzkie i haniebne. Jednak może to dobrze, bo świadczy o skali patologii, jaka rozpleniła się za poprzedniej władzy. Niech Polacy się dowiedzą, jaką to »zieloną wyspę« przewidziała dla nich Platforma.

Więcej w najnowszym numerze „Sieci”, w sprzedaży od 8 lipca br., także w formie e-wydania na http://www.wsieciprawdy.pl/e-wydanie.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl  i oglądania ciekawych audycji telewizji wPolsce.pl. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła