Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

"Sieci": Co dalej z Trzaskowskim?

opublikowano: 19 sierpnia 2020
"Sieci": Co dalej z Trzaskowskim?

Prezydent Warszawy najprawdopodobniej okaże się niespełnioną nadzieją KO i opozycji, taką, jaką dla lewicy był Włodzimierz Cimoszewicz – pisze na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” Stanisław Janecki.

Publicysta zauważa, że Rafał Trzaskowski został skrytykowany przez swoich wyborców za brak zaangażowania w demonstracje na rzecz LGBT. Zdaniem Janeckiego polityk opozycji bardzo często stara się unikać jednoznacznego stanowiska w trudnych dla niego tematach. Kiedy pojawia się kłopot i nie wie, jak zareagować, po prostu znika. Obojętnie, czy idąc na L-4, czy będąc w podróży, czy zajmując się dziećmi, a choćby psem Bąblem, czy mając akurat inne „ważne zadania”. Trzaskowski ani nie wie, jak strategicznie „ustawić się” wobec wyborczej porażki, ani jak organizować swoją polityczną przyszłość poza mandatem prezydenta stolicy. To jednak nie byłby aż tak wielki problem, gdyby nie niepewność wszystkich tych, którzy na Trzaskowskiego postawili i go wspierali, do jakich zadań on się właściwie nadaje - czytamy.

Według publicysty Platforma Obywatelska wiązała bardzo duże nadzieje z Rafałem Trzaskowskim, który miał być nowym liderem tego obozu. Po porażce jego sytuacja nieco się zmieniła i inne osoby próbując przejąć ster w PO. Borys Budka, mimo „podwiązania się” pod Trzaskowskiego w czasie kampanii wyborczej i kreowania go na lidera wielkiego ruchu po wyborach, wcale nie chce się z nim dzielić władzą w partii. To jedyne, co Budce została z jego marzeń o odegraniu w polskiej polityce ról Donalda Tuska czy Jarosława Kaczyńskiego, a choćby Jerzego Buzka. Bez funkcji szefa partii, w dodatku po zaledwie kilkumiesięcznym sprawowaniu tego mandatu, Budka będzie nikim – pisze Janecki.

Dziennikarz twierdzi, że prezydentowi Warszawy brakuje charyzmy, która powinna cechować prawdziwego przywódcę. Jego zdaniem ustępuje on w tej kwestii nawet Mateuszowi Kijowskiemu z KOD. Trzaskowski nie nadaje się na przywódcę czegoś takiego jak nowy KOD, gdyby jakiś nowy ruch miał powstać. Dlatego że musiałby działać przede wszystkim na ulicy, a Trzaskowski nie jest przywódcą ulicy.

Więcej na temat przyszłości Rafała Trzaskowskiego w „Sieci” dostępnym w sprzedaży od 17 sierpnia, także w formie e-wydania na https://www.wsieciprawdy.pl/aktualne-wydanie-sieci.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl i oglądania ciekawych audycji telewizji wPolsce.pl. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła