Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

,,Sieci”: Katolicyzm mnie prowadzi

opublikowano: 6 czerwca 2019
,,Sieci”: Katolicyzm mnie prowadzi lupa lupa
The Tonight Show Starring Jimmy Fallon/

Nicole Kidman nie zwalnia tempa. Choć wyprowadziła się z Hollywood i manifestuje swój katolicyzm, za co spotkały ją gromy nawet od przyjaciół, to nadal gra w jednym z najgłośniejszych seriali HBO. Nowe życie, nowy sezon filmowy.

Nicole Kidman nie zwalnia tempa. Choć wyprowadziła się z Hollywood i manifestuje swój katolicyzm, za co spotkały ją gromy nawet od przyjaciół, to nadal gra w jednym z najgłośniejszych seriali HBO. Nowe życie, nowy sezon filmowy.

Łukasz Adamski w artykule omawia drugi sezon „Wielkich kłamstewek”, który niebawem będzie miał swoją premierę. Jedną głównych ról w serialu gra Nicole Kidman. Kara za grzechy i odkupienie win. O tym jest kontynuacja jednego z najciekawszych seriali ostatnich lat – opisuje autor. Wskazuje również, jak wygląda świat w „Wielkich kłamstewkach”: To kalifornijski raj na ziemi. Palmy, ocean, słońce i pieniądze. W raju dochodzi do zbrodni wpływającej na życie wszystkich bohaterów. Druga odsłona serialu opowiada o konsekwencjach życia ze świadomością bycia częścią kłamstwa. Śmierć sadystycznego męża Celeste (Nicole Kidman) Perry’ego (Alexander Skarsgard) w najróżniejszy sposób wpływa na wszystkie kobiety, które w finale pierwszego sezonu były jej świadkiem.

Adamski dokonuje również analizy postaci granej przez Nicole Kidman: Celeste wciąż w dziwny sposób tęskni za zatrutym związkiem. Widzi też, jak śmierć męża wpływa na jej dwóch synków, dla których był on wymarzonym, kochającym ojcem. Autor podkreśla też, co jest problematyką serialu: Siłą pierwszego sezonu było spojrzenie na hipokryzję dorosłych z perspektywy dzieci. To spięcie między dziećmi prowadzi do opadnięcia masek z twarzy pozornie szczęśliwych i przyjaznych kobiet. Za nimi kryje się rozbicie, smutek, złość, kompleksy, strach oraz nienawiść. [Dzieci] są przepojone wszystkimi liberalnymi dogmatami i przejmują wszystkie neurozy swoich rodziców.

Adamski zauważa także wyjątkowy związek między Nicole Kidman a graną przez nią Celeste: »Wielkie kłamstewka« są w pewnym stopniu symbolem życia Nicole Kidman, która przez wiele lat była uwikłana w toksyczny związek z Tomem Cruise’em, a przez niego ze scjentologami. Jednocześnie wskazuje, że teraz aktorka mówi otwarcie o swoim katolicyzmie, który przyjęła po wyrwaniu się z mroków niebezpiecznej i szalenie wpływowej w Hollywood sekty.

Autor cytuje wypowiedzi Kidman z rozmowy z „Vanity Fair”: Katolicyzm mnie prowadzi. Naprawdę mam silną wiarę, staram się regularnie chodzić do kościoła, a także do spowiedzi. W tym sensie jestem uduchowiona, że absolutnie wierzę w Boga. Adamski podkreśla, że choć aktorka powróciła do wiary w 2006 r., to dopiero teraz tak otwarcie o niej opowiada. Kidman przyznała, że zetknęła się z religijnością w domu rodzinnym i teraz odkrywa w sobie porzuconą w Hollywood duchowość. Kidman związana jest z muzykiem country Keithem Urbanem. Urodzony w Australii piosenkarz nie unika w swojej twórczości chrześcijańskich odniesień. Kidman przed ślubem z Urbanem studiowała nawet teologię.

Autor artykułu wskazuje, iż w wywiadzie dla »Vanity Fair« Kidman przyznaje, że nawet przyjaciele potrafią dokuczać jej z powodu otwartego katolicyzmu. Możliwe, że dlatego przeprowadziła się z Urbanem i dwójką dzieci do Nashville w Tennessee.

W podsumowaniu Adamski stwierdza, że Kidman nigdy nie bała się niejednoznacznych ról i kontrowersyjnych projektów. Przez całą karierę szukała wyzwań aktorskich. Istotne jest też to, że nie boi się mówić głośno o swojej wierze, jednocześnie nie rezygnując z kariery w fabryce snów. Drugi sezon »Wielkich kłamstewek« pokazuje, że Kidman najciekawsze role może mieć jeszcze przed sobą.

Więcej o Nicole Kidman w najnowszym numerze „Sieci”, w sprzedaży od 3 czerwca br., także w formie e-wydania na http://www.wsieciprawdy.pl/e-wydanie.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl i oglądania ciekawych audycji telewizji wPolsce.pl. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła