Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

"Sieci": Na media publiczne trzeba chuchać i dmuchać

opublikowano: 31 sierpnia 2020
"Sieci": Na media publiczne trzeba chuchać i dmuchać

W Trójce problemem było dopuszczenie choćby jednego komentatora z innej bajki. Na ustach frazesy o wolności słowa, a w sercu niechęć, bywało, że nawet nienawiść do każdego, kto nie jest z ich środowiska – mówi na łamach tygodnika „Sieci” Krzysztof Czabański, w wywiadzie przeprowadzonym przez Jacka Karnowskiego. Rozmowa poświęcona sytuacji radiowej Trójki i mediów w Polsce przypomina o faktycznej cenzurze, jaką narzucają dominujące w Polsce media.

Trójka była w pewnym sensie darmowym słupem promocyjnym największych graczy muzycznych na rynku. Nie miała swojej polityki repertuarowej, płytowej. Nie była otwarta na rozmaite środowiska twórców muzyki, zespoły – mówi Krzysztof Czabański analizując bieżącą sytuację Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Popularna radiowa Trójka stała się po raz kolejny środkiem, jakim posługują się lewicowe media w atakach na polską administrację państwową. Przyczynkiem do takich działań stało się odwołanie Kuby Strzyczkowskiego z funkcji dyrektora Programu Trzeciego.

Kubę Strzyczkowskiego potraktowano moim zdaniem dobrze. Dostał szansę kierowania Trójką, ale gdy się okazało, że ma z tym problemy, otrzymał propozycję pozostania w Trójce i prowadzenia swoich doskonale znanych audycji. Nie dzieje mu się żadna krzywda – z tego, co wiem, finansowo nawet będzie miał lepiej. Po prostu nie każdy dobry dziennikarz staje się dobrym dyrektorem. Tak bywa. I na tym może skończmy, bo ja naprawdę nie chcę wzbudzać emocji, ale chcę emocje łagodzić – mówi w rozmowie z Jackiem Karnowskim przewodniczący Rady Mediów Narodowych.

Krzysztof Czabański odwołuje się także do ogólnej sytuacji polskiej sceny medialnej zwracając uwagę na niechęć mediów lewicowych do pogodzenia się z opiniami odmiennymi od tych prezentowanych na ich łamach. Media komercyjne, takie jak Agora czy TVN, narzucały pewną narrację, a media publiczne ją podejmowały. Skoro media publiczne już temu nie ulegają, to trzeba je zohydzić, przedstawić jako pełne cenzury. A wszystko to przy wzywaniu na pomoc polityków opozycji, co pokazuje hipokryzję tych ludzi – podkreśla Czabański.

W ważnym dla zobrazowania sytuacji mediów w Polsce wywiadzie rozmówcy poruszają także tematy manipulacji popełnianych zarówno na antenie radiowej Trójki, jak i na całym polskim rynku mediów.

Co dalej z Trójką i jak będą wyglądała opinia publiczna w Polsce?

Więcej w najnowszym numerze „Sieci”, w sprzedaży od 31 sierpnia br., także w formie e-wydania na http://www.wsieciprawdy.pl/e-wydanie.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl i oglądania ciekawych audycji telewizji wPolsce.pl. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła