Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

„Sieci”: Sytuacja w Kościele jest alarmująca

opublikowano: 13 czerwca 2018
„Sieci”: Sytuacja w Kościele jest alarmująca

Fundamentalne prawdy wiary są podważane, stawiane pod znakiem zapytania. To dotyczy pozbawienia życia niewinnej i bezbronnej osoby, aktywności seksualnej z osobą tej samej płci, a także pozamałżeńskich relacji seksualnych. Teraz przyzwolenie na tego typu praktyki pojawia się również w Kościele” – mówi amerykański duchowny, kard. Raymond Leo Burke, w rozmowie z Jackiem Karnowskim, redaktorem naczelnym tygodnika „Sieci”.

W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” redaktor naczelny porusza temat trudnej sytuacji, w jakiej znajduje się obecnie Kościół katolicki – od powszechnej sekularyzacji i podważania fundamentalnych prawd wiary do problemów wewnętrznych związanych z nauczaniem papieża Franciszka.

Sytuacja Europy Zachodniej jest trudna, bardzo poważna. Wystarczy spojrzeć na to, co się dzieje obecnie w Kościele w Niemczech. To powód do alarmu najpoważniejszego z możliwych, ponieważ sam Kościół przestaje bronić prawdy o małżeństwie, o komunii świętej. Kościół sam zaczyna się sekularyzować. Kościół wchodzi do świata zewnętrznego, do kultury, nie niosąc ze sobą silnego przesłania chrześcijańskiego. W Polsce wciąż macie bardzo silną kulturę katolicką i chrześcijańską. Ale musicie tego bronić, ponieważ wasz kraj może podążyć w tym samym kierunku co Irlandia – wyjaśnia kard. Raymond Leo Burke.

W rozmowie kard. Burke uczula wiernych, by jak najczęściej wracali do nauczania Jana Pawła II, podkreślając, że dziś jest ono niemal nieobecne w komunikacji Stolicy Apostolskiej. Apeluje także do Polaków:

Przede wszystkim: bądźcie odważni. Nie pozwólcie, by zawładnęło wami przekonanie, że nic nie możemy zrobić. Przygotowujcie się do walki, także do cierpienia. To cierpienie może być zarówno fizyczne, jak i społeczne, np. wyśmiewanie, wyszydzanie, izolacja, obojętność. Ale może się też pojawić prześladowanie, więzienie. Musimy jednak walczyć o to, co jest naszym życiem, co jest naszym życiem wiecznym. Nie możemy pozwolić, by Kościół poszedł w fałszywym kierunku.

 

Więcej na temat alarmującej sytuacji w Kościele w najnowszym numerze „Sieci”, w sprzedaży od 11 czerwca, także w formie e-wydania na http://www.wsieciprawdy.pl/e-wydanie.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl i oglądania ciekawych audycji telewizji internetowej www.wPolsce.pl. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła