Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

,,Sieci”: Wielki reżyser działa

opublikowano: 28 maja 2019
,,Sieci”: Wielki reżyser działa

Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Józefem Orłem.

„Dziennikarze, szefowie mediów, psycholodzy społeczni. Ludzie bardzo wpływowi, decyzyjni w swoich środowiskach. To jest prawdziwy sztab opozycji.” - Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z Józefem Orłem, liderem dyskusyjnego Klubu Ronina, filozofem, menedżerem, byłym politykiem, współzałożycielem Porozumienia Centrum, działaczem społecznym.

 

Podczas wywiadu Jacka i Michała Karnowskich z Józefem Orłem, lider Klubu Ronina omawia między innymi kwestie działań opozycji przed wyborami do Europarlamentu, które mogą być kontynuowane aż do wyborów jesiennych. - Obóz III RP okazał się zdolny do potężnych uderzeń manipulacyjnych i propagandowych, do kreowania wielkich emocji społecznych niemal na pstryknięcie palców – mówi Józef Orzeł. Podkreśla, że działania te są reżyserowane: Jest wielki reżyser, choć z tego, co wiem, w kilku osobach. Innymi słowy, prawdziwy sztab […]. Dziennikarze, szefowie mediów, psycholodzy społeczni. Ludzie bardzo wpływowi, decyzyjni w swoich środowiskach. Kilka osób, które kombinują, jak w sferze medialnej koordynować obieg informacji w taki sposób, by osiągnąć pożądane z punktu widzenia opozycji cele […]. Chodzi o stworzenie nowego człowieka w wymiarze szerszym, a tutaj konkretnie o nowego wyborcę, bo nie przypadkiem dzieje się to przed samymi wyborami. Czyli zakłada się, że wyborcy centrum i nieco na prawo od centrum są tymi, na których można takim psychologicznym uderzeniem wpłynąć. Że wystarczy jedna, ale duża i skoordynowana akcja, by na nich w fałszywy sposób wpłynąć.

Józef Orzeł nie pominął faktu, że jednym z takich działań była operacja antykościelna: - Mamy rewolucję antykulturową, która wchodzi tak czy inaczej, a do której takimi akcjami jak ta z ostatnich tygodni dokłada się kolejne fale. Wszystko po to, by zmienić wynik wyborczy. Żeby przeważyć, bo mamy przecież podział pół na pół, więc każde ziarenko się liczy. Jednocześnie zauważył, że akcje te nie wywołują dużego przepływu wyborców, dlatego muszą być coraz bardziej brutalne.

 

Orzeł przypomniał, że utworzony przez niego zespół analityczny już dwa lata temu ostrzegał przed rewolucją genderową: - Wskazywaliśmy, że wiele krajów, które wydawały się równie mocno chrześcijańskie, jak Polska, rozbito w pył tą ideologią i naciskiem mediów. I to często w ciągu zaledwie kilku lat. Nie jesteśmy dużo silniejsi niż oni. Trzeba rozumieć skalę zagrożenia: to ma być nowy komunizm, tylko inteligentniejszy i bez strzelania.

 

W wywiadzie nie zabrakło także przewidywań dotyczących działań opozycji przed wyborami jesiennymi: - Będzie tak jak w kampanii majowej, ale jeszcze brutalniej. Zwróćmy uwagę, jak precyzyjnie uderzają personalnie: najpierw w Jarosława Kaczyńskiego, lidera i gwaranta prawości obozu, a następnie w premiera, który jest wielkim atutem obozu, politykiem dużo dodającym. Będzie zapewne nadal kontynuowany wątek kościelny, będzie próba rozkręcenia afery wokół SKOK-ów. Będą też nadal promowane te siły, które mają podgryzać PiS z prawej strony. Tu mój apel do wszystkich, którym na Polsce zależy: uważajcie na ludzi, którzy mówią jednocześnie przeciwko Ameryce, Izraelowi i Ukrainie. Macie tam jak w banku, bezpośrednio lub w tle, ruską agenturę. W podsumowaniu Orzeł jednak stwierdził: - Jeżeli warunki zewnętrzne nie zmienią się jakoś dramatycznie, to oceniam, że PiS wygra jesienią z tym kociołkiem opozycyjnym. Ale samo nic się nie zrobi. W tej walce o przyszłość naszej cywilizacji liczy się każdy wysiłek. Jeżeli ludzie, którzy chcą bronić naszej cywilizacji, nie zaczną się mocniej organizować, to zostaniemy rozjechani.

 

Więcej w najnowszym numerze Sieci, w sprzedaży od 27.05.2019 r., także w formie e-wydania na http://www.wsieciprawdy.pl/e-wydanie.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl  i oglądania ciekawych audycji telewizji internetowej www.wPolsce.pl. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła