Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

Skowroński: 500+ przywraca godność

opublikowano: 13 lipca 2016
Skowroński: 500+ przywraca godność lupa lupa

"Musimy pamiętać, że duże siły, zarówno na Wschodzie, jak i na Zachodzie, pracują, by zdestabilizować Polskę".

Zło zawsze atakuje to, co prawdziwe, co najpiękniejsze, co się zaczyna odradzać i emanować duchową siłą. Tak też jest z naszym krajem

mówi Krzysztof Skowroński, prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich, twórca Radia Wnet w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi na łamach nowego wydania tygodnika „wSieci”.

Krzysztofem Skowroński, twórca Radia Wnet mówi w wywiadzie udzielonym Jackowi i Michałowi Karnowskim o swoich obserwacjach na temat Polaków. Refleksjami dzieli się po wyprawie w Polskę, tym razem z pielgrzymką kaszubską na Jasną Górę.

W Polakach jest niesamowita energia i ogrom życzliwości. Jest dokładnie odwrotnie, niż nam wmawiają, malując obraz złych, egoistycznych ludzi bez umiejętności współdziałania

stwierdza rozmówca. Zauważa również:

Pozytywnie zadziwia mnie to, jak wiara jest mocno obecna w życiu ludzi. […] W starszych pokoleniach tak. Młode pokolenie jest wciąż pytaniem. Jeszcze znają swoje korzenie, jeszcze wiedzą, skąd są, ale już często nie biorą tego do siebie, nie wymagają od siebie tej tradycji, nie uważają, by musieli to nieść dalej. Są bardzo zagubieni i to jest bardzo niebezpieczny moment. Jeśli chcemy, by ci ludzie dostrzegli, jak wielką wartością i potęgą jest nasza wiara, musimy mocno wziąć się do pracy, dotrzeć do nich. Inaczej wejdą w zabobon. Takie mam wrażenie po kilku spotkaniach, ale wiem, że to oczywiście zbyt mała próbka, by wyciągać wnioski.

Krzysztof Skowroński komentuje również zmiany, które zaszły w mediach publicznych.

Media publiczne wymagały zasadniczego wstrząsu i ten wstrząs nastąpił. A teraz trzeba iść dalej. Telewizji Polskiej i Polskiemu Radiu potrzebne są stabilne finansowanie oraz zasady działania, a ludziom je tworzącym należy się oddech, jasno zarysowana perspektywa. Czy nowa ustawa o Radzie Mediów Narodowych i jej władze, czy nowy skład Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji zapewnią to wszystko? Szansa jest. We wrześniu to wszystko ruszy i wtedy zobaczymy, czy zwycięży mądrość i otwarcie, czy będzie górą świadomość, że media nie mogą służyć propagandzie, ale muszą służyć prawdzie. […] Polska debata publiczna jest chyba najbardziej otwarta w Europie na różne punkty widzenia. A dobra zmiana w mediach publicznych przywraca elementarną równowagę w systemie medialnym. Sytuacja, w której wszystkie największe media grają jedną i tę samą melodię, nie była bowiem normalna.

Prezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich mówi także, w jakim kierunku zmierza – jego zdaniem - Polska.

Gdyby Polska była odizolowaną wyspą, byłbym optymistą. Program 500+ to wielki sukces, to coś, co przywraca wielu rodzinom po prostu godność, zmienia ich życie w sposób niewyobrażalny dla ludzi bogatych. Nawet sobie nie potrafimy wyobrazić, jaką zmianę to niesie. Ale musimy też pamiętać, że duże siły, zarówno na Wschodzie, jak i na Zachodzie, pracują, by zdestabilizować Polskę. Świat generalnie wchodzi w czas poważnych zawirowań. Prognoza jest więc jednak burzowa.

Krzysztof Skowroński na koniec rozmowy zauważa także:

Polska ma dzisiaj wiele do powiedzenia światu. Nie musimy szukać żadnego nowego logo, żadnych nowych sztandarów. Mamy piękne narodowe logo, mamy św. Jana Pawła II, mamy św. Faustynę. To powinno być naszą siłą, dumą, naszym motorem.

Więcej o Polsce widzianej oczyma Krzysztofa Skowrońskiego we „wSieci”, w sprzedaży już od 11 lipca br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła