Szydło w "Sieci": Zdecydują zaangażowanie i emocje

opublikowano: 15 czerwca 2020
Szydło w "Sieci": Zdecydują zaangażowanie i emocje lupa lupa

− Zdecydują zaangażowanie i emocje. Ten, kto skupi je wokół siebie, ten wygra. Atutem Andrzeja Dudy jest to, że nikogo nie udaje, nie musi się jak inni przebierać w żadne kostiumy. Mówi prawdę, zrobił to, co obiecywał, ma atrakcyjną wizję ambitnej Polski – Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają na łamach nowego wydania tygodnika „Sieci” z Beatą Szydło, byłą premier, politykiem Prawa i Sprawiedliwości, posłem do Parlamentu Europejskiego.

Beata Szydło komentuje toczącą się kampanię wyborczą oraz podsumowuje 5 lat prezydentury Andrzeja Dudy.

− Zawsze można zrobić więcej i lepiej. Popełniliśmy w ciągu tego czasu sporo błędów. Tym jednak różnimy się od innych formacji, że umiemy je uczciwie nazwać, wyciągnąć wnioski, dokonać zmian. […] W sumie jednak uczciwa ocena prowadzi do wniosku, że udało się zrobić bardzo dużo, więcej niż komukolwiek wcześniej, w warunkach bardzo trudnych, przy potężnych przeciwnościach zewnętrznych i napięciach wewnętrznych – mówi była premier i komentuje rzekomą uległość prezydenta wobec prezesa PiS: − Bardzo mnie irytują takie stwierdzenia, bo bywały momenty, w których to w mojej ocenie szło za mocno w drugą stronę, kiedy prezydent bardzo się odrywał od swojego obozu. […] Andrzej Duda zobowiązał się w kampanii do przeprowadzenia kilku zasadniczych zmian. Szukał dla tych spraw poparcia wszędzie. Czy z tego, że znajdował je właśnie w obozie rządzącym, można robić zarzut? Nie sądzę. Sam był autorem wielu inicjatyw, które potem wdrażał rząd.I wreszcie wyszliśmy wszyscy z tego samego obozu, mamy wspólne korzenie ideowe, polityczne. 

Beta Szydło mówi także o szansach Andrzeja Dudy na reelekcję na urząd prezydenta. 

− Podstawa to być wśród ludzi. Andrzej jest prezydentem wszystkich Polaków, ludzie go kochają, wiedzą, że ich nie zawiódł. To widać każdego dnia: prezydent był w każdym powiecie, odbył tysiące spotkań, a ludzie wciąż nie mają dość, wszędzie przyjmują go serdecznie. Jeżeli w tej kampanii tego atutu, tej prawdy, się nie zgubi, nikt z naszym kandydatem nie ma szans. On to wygra. […] Tak, jak zrobił to w roku 2015: porwie za sobą serca i umysły Polaków. Zbierze owoce swojego wysiłku z pięciu lat, kiedy zawsze znajdował czas dla zwykłych Polaków. […] To pozwala mu w kampanii być na czasie, wiedzieć, o czym rozmawiają Polacy, rozumieć ich problemy, dostosować do tego swoje propozycje. To ważne szczególnie dziś, gdy wciąż walczymy z epidemią, gdy może być spowolnienie, a ludzie obawiają się pogorszenia swojego poziomu życia. Odpowiedzialny i czujący ludzkie emocje polityk musi być dziś wśród ludzi! Ale nie na pokaz. A AndrzejDuda, który nikogo nie udaje, był, jest i będzie wśród ludzi – podkreśla była premier. 

Beta Szydła, która jest też posłem do parlamentu UE, komentuje również to, że w Unii wielu kibicuje PO i marzy o przegonieniu PiS.

− Tak, choć nie wszyscy. Kibicują przede wszystkim ci, którzy tęsknią za czasami, gdy głos Polski był tylko echem potężnych, a nie samodzielną obroną naszych interesów. W tej grze o wpływy za uciszenie tego naszego głosu wielu jest w stanie dużo zapłacić. Gdziekolwiek spojrzymy, widzimy, że to jest wyborcza walka o przyszłość Polski. Te rozstaje dróg są bardzo wyraźne, od rodziny, przez gospodarkę, kulturę, pluralizm w mediach, po realną pozycję naszego kraju w międzynarodowej rywalizacji. Albo dobro wspólne, albo interesy wąskich elit oligarchicznych, politycznych, medialnych. Albo dalszy rozwój, uparta walka o interesy Polaków, albo skok w przeszłość. Po stronie naszych konkurentów ta tęsknota za tym, co było, jest wyraźna.

Cała rozmowa z byłą premier Beatą Szydło na temat prezydentury Andrzeja Dudy i toczącej się kampanii wyborczej w nowym numerze „Sieci”, w sprzedaży od 15 czerwca br., także w formie e-wydania – polecamy tę formę lektury, wystarczy kliknąć: http://www.wsieciprawdy.pl/e-wydanie.html. 

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl i oglądania ciekawych audycji telewizji wPolsce.pl.  

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła