Tusk na taczce – scenariusz końca premiera

opublikowano: 14 sierpnia 2013
Tusk na taczce – scenariusz końca premiera lupa lupa
sxc.hu

Paweł Graś zapowiedział, że Jacek Rostowski (na razie) pozostanie szefem resortu finansów. Jednak redaktor Jacek Strzelecki z wGospodarce.pl przewiduje dalszy rozwój wypadków na rządowej scenie.

"Pewne jest, że Donald Tusk wybory na szefa partii wygra. Jednak rokosz Jarosława Gowina uczyni w PO wyłom, który Tuskowi - co prawda - uda się załatać, ale pęknięcia zostaną, a przez nie będzie wtłaczać się do partii atmosfera antytuskowa."

 Tuska czekają kłopoty ekonomiczne – nasza sytuacja się nie poprawi, a może nastąpić dalsze powiększenie długu. Tymczasem premier i rząd zajęci są sami sobą.

"Dług rośnie i będzie rósł, w przyszłym roku będzie jeszcze większy, a pieniędzy nie ma i nadal nie będzie. Tusk z niecierpliwością czeka na europejskie 300 mld zł, ale i te pieniądze dopiero zaczną dla gospodarki pracować tak naprawdę od 2015 roku, a pierwsze widoczne efekty będą dopiero w 2016 roku. W związku z tym Rostowski nie mając już komu zabrać będzie musiał podnieść podatki. Na początek VAT do 25 procent, a potem akcyza. To wywoła niezadowolenie społeczne i Tusk dla ugłaskania społeczeństwa wyrzuci nielubianego (czytaj. znienawidzonego) ministra. Jego miejsce zajmie ktoś bez wyrazu."

 A co będzie dalej? O tym dowiedzą się dziś Państwo wGospodarce.pl!

Przypominamy również o wakacyjnym konkursie na mem internetowy z wGospodarce.pl! Do wygrania są atrakcyjne nagrody! 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła