Tusk powinien przyznać się do błędu

opublikowano: 17 marca 2014

- Polska zmarnowała dużo czasu, osłabiła więzi z innymi państwami regionu - mówi Jarosław Kaczyński w rozmowie z tygodnikiem "wSieci".

- Formacja Wielkiej Pomyłki, jaką jest PO, nie może wykorzystywać zjednoczenia kraju w trudnej sytuacji jako argumentu do dalszych rządów. To są zupełnie inne sprawy - specjalnie dla czytelników „wSieci” Jarosław Kaczyński ocenia skutki kryzysu ukraińskiego.

- Byłoby dobre dla przyszłości kraju przyznanie, że teza ekipy Tuska, iż można się dogadać z Rosją na równych prawach, że można ten kraj traktować jak zwykłego sąsiada, była błędna i przyniosła wiele szkód. Polska zmarnowała dużo czasu, osłabiła więzi z innymi państwami regionu. Widać jak na dłoni, że nasza diagnoza, iż w tym pokoleniu nie da się dogadać na równych prawach z Rosją, że należy twardo myśleć o własnym bezpieczeństwie, choć oczywiście nie drażnić Moskwy niepotrzebnie, była słuszna i dobra dla Polski. Tusk wybrał inną drogę, naraził kraj na straty. Powinien więc przyznać się do błędów - mówi w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi prezes PiS.

Jarosław Kaczyński ocenia, że rdzeniem szkodliwego dla Polski systemu jest „Platforma, ta Formacja Wielkiej Pomyłki”. Twierdzi, że „bez jej odsunięcia od władzy, bez wyrwania się z kręgu patologii, jakie niesie, nie ma szans na pozytywną zmianę w Polsce”.

O sytuacji na Ukrainie, jej skutkach, a także dlaczego śledztwo w sprawie katastrofy smoleńskiej należałoby przeprowadzić od nowa, uczciwie, solidnie i własnymi siłami, bez zaufania do materiałów rosyjskich – mówi prezes Prawa i Sprawiedliwości w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 17 marca br., także w formie e-wydania. Tygodnik „wSieci” jest też dostępny w nowych, wygodnych  formatach EPUB, MOBI i PDF, które idealnie dopasowują się do urządzeń takich jak telefony, tablety  i czytniki e-booków. Szczegóły na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła