Viktor Orbán i jego recepta na wolny kraj

opublikowano: 6 października 2013
Viktor Orbán i jego recepta na wolny kraj lupa lupa

Tygodnik „wSieci” zamieszcza treść przemówienia Viktora Orbána, które 28 września 2013 roku zostało wygłoszone na XXV Kongresie Fideszu – Węgierskiej Unii Obywatelskiej.

Premier nawiązując w swoim wystąpieniu do utworu kampanii Fideszu w pierwszych wolnych wyborach do parlamentu, którą to wykonywała grupa Roxette, mówi: „Jeśli istnieje jedno jedyne zdanie, w którym można by zawrzeć wszystko to, co nazywamy Fideszem; zdanie, które streszczałoby wszystko to, czego dokonaliśmy w ciągu 25 lat, oraz inspiracje naszych działań, to brzmiałoby ono tak, jak wyśpiewała je ta piękna, zgrabna dziewczyna o blond włosach: „Słuchaj swego serca, nic innego nie możesz uczynić”. W 1990 r. ta piosenka wzywała nas, byśmy nie pozwolili, aby inni stawiali nam dyktaty”.

Viktor Orbán odnosząc się do idei, które przez lata przyświecały działalności partii, podkreśla: „wiele zmieniło się wokół nas, w wielu rzeczach zmieniliśmy się i my sami, ale jedno się nie zmieniło: wciąż słuchamy naszego serca i wiemy, że prawdziwy fideszowiec nie może postępować inaczej”.

Pełna treść płomiennego przemówienia Viktora Orbána tylko na łamach najnowszego numeru tygodnika „wSieci” – w sprzedaży już 7 października, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła