Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

W tym świecie wszystko ma swoją cenę

opublikowano: 18 sierpnia 2013

- W tym świecie nie można być aż tak naiwnym. Wszystko ma swoją cenę – mówi  Dorota Gawryluk, dziennikarka i publicystka prowadząca „Wydarzenia” w Telewizji Polsat. I dodaje: Jeśli ktoś żyje z tego, że się pokazuje, że istnieje publicznie, to powinien mieć twardą skórę.

W rozmowie z braćmi Karnowskimi dziennikarka stwierdza:  „Są podstawy, by myśleć o mediach nieco gorzej niż wcześniej – i zaznacza: Jeszcze do zeszłego tygodnia powiedziałabym, że zmienia się niewiele. Owszem, granice są powoli przesuwane, ale nie jakoś drastycznie. Bo przecież jako media zawsze byliśmy ciekawi historii szokujących, przerażających, dających do myślenia. Tego widzowie od zawsze chcieli, a teraz, także za sprawą konkurencji ze strony Internetu, chcą jeszcze bardziej. Tak myślałam, dopóki nie zobaczyłam okładki pewnego tabloidu…”.

Odnosząc się do działalności dziennikarzy, Gawryluk zaznacza:  „Te jęki wokół tabloidyzacji rzeczywiście bywają nie do zniesienia. Bo wszyscy, prawie wszyscy, w tym procesie uczestniczą. Okładki tygodników – akurat nie „wSieci” – też się tabloidyzują”.

O kondycji mediów i ich wpływie na życie odbiorców oraz swoich dziennikarskich marzeniach - mówi Dorota Gawryluk w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, w sprzedaży od 19 sierpnia. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła