Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

Waszczykowski: Rosja łamie prawo

opublikowano: 20 marca 2014


Cała akcja prowadzona na Krymie jest nielegalna i nie zostanie uznana przez opinię międzynarodową - mówi b. wiceminister spraw zagranicznych - mówi portalowi Stefczyk.info Witold Waszczykowski. - To jest oczywiste pogwałcenie prawa międzynarodowego, a najbardziej w tej sprawie zdumienia postawa samych Rosjan, którzy nie reagują na ostrzeżenia całego świata - dodaje.

Polityk PiS podkreśla, że to co się dzieje na Krymie od kilku tygodni, jest złamaniem Karty Narodów Zjednoczonych.

- Rosjanie w sposób siłowy – pod osłoną karabinów i żołnierzy – doprowadzili do referendum, a następnie dokonali zmiany granic. Rosjanie złamali również zasady OBWE, które mówią, iż można zmieniać granicę krajów – tylko pod obustronną wolą zainteresowanych krajów. Dodatkowo złamane zostało wewnętrzne prawo Ukrainy. To czyste kpiny z prawa na które należy stanowczo reagować - mówi Waszczykowski.

I dodaje, że nie należy przykładać wagi do wyłamania się Armenii ze wspólnoty międzynarodowej i zaakceptowała zmianę granic.

- Temu państwu jest to na rękę, gdyż Armeńczycy sami okupują Karabach, więc podobne rozwiązania mogą im pomóc - mówi poseł.

Cała rozmowa na Stefczyk.info. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła