Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

Wikło i Pyza w "Sieci": Ostatnia szansa Kukiza

opublikowano: 23 sierpnia 2021
Wikło i Pyza w "Sieci": Ostatnia szansa Kukiza lupa lupa

Żeby złamać Pawła Kukiza, politycy opozycji posunęli się nawet do obdzwaniania redakcji i grożenia, że kto nie przyłączy się do hejtu, nie dostanie reklam komercyjnych. Ale lider Kukiz’15 w rozmowie z tygodnikiem „Sieci” mówi: „Nie Pęknę”!

Marcin Wikło i Marek Pyza w artykule analizują przebieg nagonki na Pawła Kukiza, który zdecydował się poprzeć ustawy PiS. Autorzy piszą, że już w sejmie, zaraz po głosowaniu nad nowelizacją ustawy medialnej przedstawiciele opozycji kierowali do członków Kukiz’15 niewybredne komentarze.

Paweł, jak możesz?!”, „Za jakie ministerstwo się sprzedałeś?!” i „Wycofaj się!” – to najdelikatniejsze z okrzyków, jakie w stronę Pawła Kukiza, Jarosława Sachajki i Stanisława Żuka kierowali posłowie z ław opozycyjnych podczas ostatniego posiedzenia Sejmu. […] I ruszyła lawina, w mediach elektronicznych i na portalach społecznościowych mnóstwo ludzi, często znanych, nazywających siebie już „byłymi znajomymi” posłów, postanowiła ich zaatakować. Jakby popełnili zbrodnię, w tym środowisku najwidoczniej tak należy traktować głosowanie po myśli PiS. […] – Przechodziłem już różne rzeczy i zdawałem sobie sprawę z tego, że hejt będzie. Nie przypuszczałem jednak, że jest możliwa aż taka jego skala. Ja też do świętych nie należę i zdarzało mi się różnego rodzaju przytyki kierować w kierunku różnych osób. Lecz na pewno nie w takiej formie – mówi tygodnikowi „Sieci” Paweł Kukiz. Wydaje się, że jeśli ta pierwsza, gigantyczna fala go nie zmiotła, to już sobie z nienawistnymi komentarzami poradzi. „Przyjaciele” dbają jednak o to, by o sprawie nie zapomniał. – To jest ostatni temat, na jaki chcę rozmawiać. Nie mam sobie nic do zarzucenia, więc chciałbym przejść do ważniejszych spraw, ale wtedy znów ktoś dzwoni albo pisze esemesa. I tak non stop – opowiada polityk.

W artykule dziennikarze zauważają, że postawa podczas ostatnich głosowań w sejmie, a także współpraca z Kukiz’15 z PiS wynika z konsekwentnego dążenia do realizacji swoich postulatów. 

Dla Pawła Kukiza współpraca z Jarosławem Kaczyńskim to ostatnia szansa na realizację jego programu, z którym w 2015 r. wchodził do polityki. Dla PiS trójka posłów rockandrollowca z Opolszczyzny to jedyna nadzieja na wprowadzenie Polskiego Ładu, czyli fundamentalnego dla PiS programu, który da Polsce rozwojowy impuls na dekady. […] Co będzie dalej? – pytamy posła Kukiz ’15 z poprzedniej kadencji. – Najbardziej prawdopodobny scenariusz to głęboka reforma państwa w tej kadencji, wspólne listy w 2023 r. i jedynka dla Kukiza w Opolu oraz koalicja w kolejnym parlamencie. W show-biznesie chyba już się nie odnajdzie. Zresztą sam mówi, że ma 60 lat i karierę już zrobił, a teraz chce jeszcze zmienić ustrój w Polsce – słyszymy w odpowiedzi. Rozstrzygające mają być najbliższe tygodnie. Już we wrześniu obóz rządzący w nowym kształcie przejdzie kluczowy test w czasie sejmowych głosowań – piszą dziennikarze.

Więcej o nagonce na Pawła Kukiza i przyszłości jego współpracy z PiS w najnowszym numerze „Sieci” dostępnym w sprzedaży od 23 sierpnia br., także w formie e-wydania na https://www.wsieciprawdy.pl/aktualne-wydanie-sieci.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl i oglądania ciekawych audycji telewizji www.wPolsce.pl.  

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła