Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

Wikło w "Sieci": Hejt we krwi

opublikowano: 19 lutego 2020
Wikło w "Sieci": Hejt we krwi lupa lupa
Fratria/Sieci

W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” Marcin Wikło pisze o powiązaniach grup KOD i SokZBuraka ze środowiskiem Platformy Obywatelskiej.

W najnowszym numerze tygodnika „Sieci” Marcin Wikło pisze o powiązaniach grup KOD i SokZBuraka ze środowiskiem Platformy Obywatelskiej, szczególnie zaś sztabem Małgorzaty Kidawy Błońskiej. Grupa prowokatorów, która zakłócała przemówienia prezydenta Andrzeja Dudy w Pucku i Wejherowie, otrzymała gratulacje i uściski od kandydatki PO na prezydenta.

Marcin Wikło tak opisuje prowokacje podczas wystąpienia prezydenta w Pucku:

- Po drugiej stronie portu zebrała się grupa z flagami Komitetu Obrony Demokracji. Byli dobrze przygotowani do zadymy, mieli gwizdki i solidne nagłośnienie. Nie powstrzymało ich to, że prezydent wspominał ofiary obozów koncentracyjnych, z głośników wylewała się nienawiść: „Będziesz siedział, będziesz siedział!”. W jednym z wielu filmików w Internecie widzimy, jak ktoś krzyczy nawet: „Duda, ty ch…u!”. Później to samo w Wejherowie. Też wspomnienie pomordowanych za obronę polskości, a zadymiarze swoje. Zamiast chwili zadumy – gwizdy i okrzyki – pisze dziennikarz.

Dziennikarz szczegółowo opisuje kontakty działaczy KODu z Małgorzatą Kidawą-Błońską podczas uroczystości w Pucku.

– „Idzie nasza pani prezydent! Mamy taką nadzieję” – to głos jednej z działaczek KOD na widok zbliżającej się Małgorzaty Kidawy-Błońskiej ze sztabowcami (...) „Było nas słychać? Dobrze było?” –  pytali rozemocjonowani jak dzieci. „Dobrze było!” – odpowiadają politycy na złożony meldunek. Potem uściski, podziękowania, gratulacje. Kandydatka PO na prezydenta obściskuje się z kodowcami. Nie mówi nic o tym, co słyszała zapewne podczas wystąpienia Andrzeja Dudy. Widzimy za to jej szeroki uśmiech. Wokół także rozbawione grono, m.in. Sławomir Rybicki, Barbara Nowacka, Monika Wielichowska – pisze Wikło.

Dziennikarz tygodnika „Sieci” przypatruje się także strategii mobilnej grupy KODu, która od lat pojawia się na imprezach państwowych i politycznych - (...) była to lotna grupa KOD, która zwykła pojawiać się na różnych imprezach PiS, by przeszkadzać, albo na antypisowskich manifestacjach. Jeżdżą po Polsce tam, gdzie jest „robota” do zrobienia, o tym świadczy choćby opublikowany film, na którym widać samochód oklejony plakatami KOD i antyprezydenckimi hasłami wracający wieczorem po zajściach w Pucku do Warszawy. W kampanii samorządowej niektóre z tych osób podążały za Patrykiem Jakim, sabotując spotkania z wyborcami. Widzieliśmy ich również na pikietach w obronie Ludmiły Kozłowskiej, wydalonej z Polski na wniosek ABW szefowej podejrzanej Fundacji Otwarty Dialog.

Więcej o bojówkach KOD w tygodniku „Sieci”, dostępnym w sprzedaży od 17 lutego, także w formie e-wydania na https://www.wsieciprawdy.pl/aktualne-wydanie-sieci.html.

Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl i oglądania ciekawych audycji telewizji wPolsce.pl. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła