Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

Wreszcie mówią, kim są

opublikowano: 13 stycznia 2014
Wreszcie mówią, kim są lupa lupa

O Katarzynie Bratkowskiej głośno zrobiło się pod koniec ubiegłego roku, gdy w telewizji zapowiedziała zabicie swojego nienarodzonego dziecka. Podała nawet datę: wieczór wigilijny. 

To był jednak dopiero początek. Kilka dni później oznajmiła w wywiadzie, że jest komunistką. Jak tłumaczyła: „to najbardziej proludzki, humanitarny ustrój”, „bardzo pozytywna, równościowa ideologia”. Przekonywała, że „tylko najbardziej zagorzali antykomuniści wierzą w zbrodniczość komunizmu”, ponieważ Lenin, „w sumie sympatyczny dżentelmen”, nie mordował (mordował tylko Stalin).

Bratkowska wiele nam mówi o współczesnej Polsce. Widzimy, jak kolejne pokolenie lewicy urywa się rodzicom i porzuca poglądy lewicowo-liberalne. Już nawet nie udaje, że zrozumiało polskie doświadczenie XX w. Nie, dzieci lewicy wprost wracają do fascynacji komunistycznych.

Ewolucja w tym kierunku może przerażać. Jeżeli wygrają, marny nasz los. Z drugiej jednak strony, jawny bolszewizm jest mniej groźny od bolszewizmu zmutowanego, skrywającego się za hasłami tolerancji i równości, przebierającego się w szatki normalności. Otwarte deklaracje komunistów przyznających, że są komunistami, budują sytuację dużo zdrowszą, bo po prostu prawdziwą.

Jacek Karnowski 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła