„wSieci”: Gospodarz weźmie wszystko

opublikowano: 8 czerwca 2016
„wSieci”: Gospodarz weźmie wszystko
Takiego turnieju piłkarskiego jeszcze nie było

Takiego turnieju piłkarskiego w Europie jeszcze nie było. Po raz pierwszy w historii o mistrzostwo we Francji będą walczyć w finałach aż 24 drużyny. Złośliwi twierdzą, że poza Holandią, która z powodu jakiegoś zbiegu okoliczności nie pojedzie do Francji, na imprezę załapali się wszyscy Europejczycy jako tako kopiący w piłkę. 

Dlatego robienie teraz wielkiego halo z samego awansu jest trochę na wyrost. Prawdziwa weryfikacja klasy zespołów zacznie się 10 czerwca – o mistrzostwach Europy dla tygodnika „wSieci” pisze Cezary Kowalski.

Dzięki nowej formule i ułatwionych eliminacjach (Turcja dostała się na mistrzostwa bezpośrednio, choć w swojej grupie zajęła dopiero trzecie miejsce) na Euro zagrają takie reprezentacje jak Albania, Irlandia Północna, Słowacja, Walia czy Islandia, które nigdy wcześniej nie miały takiej przyjemności– tłumaczy komentator sportowy.

Autor zastanawia się nad przebiegiem turnieju rozważając szanse poszczególnych drużyn, bynajmniej nie lekceważąc szans naszej reprezentacji: Bardziej w Polsce niż w reszcie Europy, ale jednak tam również coś się przebąkuje, że czarnym koniem francuskiego turnieju mógłby być nasz kraj. Fakt jest taki, że od dawien dawna nie mieliśmy aż tak mocnych zawodników. Skoro Robert Lewandowski jest bliski transferu za 100 mln euro do Realu Madryt, Krychowiakiem interesuje się Barcelona, Milikowi za ciasno w Ajaksie Amsterdam, a Zieliński został wybrany do jedenastki sezonu włoskiej Serie A, to niezakładanie jakiegokolwiek sukcesu byłoby przesadną ostrożnością.

Ostatecznie jednak komentator ujawnia swój typ na zwycięzcę: A kto wygra turniej? To proste. Gospodarze. W tej roli Francuzi wygrywali już w 1984 r. (Euro) i 1998 r. (mistrzostwa świata).

11 meczów Euro 2016, w tym wszystkie reprezentacji Polski, pokaże Telewizja Polska. Akredytowani dziennikarze TVP będą relacjonować spotkania ze stadionów we Francji. Poza meczami telewidzowie będą mogli obejrzeć liczne programy dodatkowe. Wszystkie bramki z mistrzostw Europy pojawią się w programach informacyjnych! Tygodnik „wSieci” prezentuje pełny program transmisji w publicznej telewizji.

 Więcej na temat rozgrywek w ramach Euro 2016, a także pełen plan transmisji meczów w najnowszym wydaniu tygodnika „wSieci”, w sprzedaży już od 6 czerwca br., także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html. 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła