wSieci: „Jesteście gorsi od mafii”

opublikowano: 22 sierpnia 2014
wSieci: „Jesteście gorsi od mafii”

Mafia żąda płatności od dziś. Wy od dziś i pięciu lat wstecz - pisze do Donalda Tuska prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak.

„Z naszego punktu widzenia jesteście gorsi od mafii. Mafia żąda płatności od dziś. Wy od dziś i pięciu lat wstecz” – tak rządy Donalda Tuska podsumował w liście otwartym do premiera nie opozycyjny polityk, lecz prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak - pisze w tygodniku wSieci Sławomir Sieradzki.

Jak można było się spodziewać, list nie został opublikowany przez mainstreamowe media. Polityczno - medialny układ wzajemnie się wspiera, a jest co przemilczać, bo prezes Kaźmierczak w krótkim piśmie nie oszczędził premiera. 

Tusku, oddaj połowę zarobków!

„Jeśli się to jakoś szybko nie zmieni, to przypuszczam, że z tych, którzy nie zostali wykończeni, większość wyjedzie albo zrezygnuje, a działalność gospodarcza pozostanie tylko dla szaleńców. Zawarłby Pan z kimś kontrakt z zapisem, że dowolne zobowiązanie może być w każdej chwili zmienione i należy zapłacić pięć lat wstecz? A taka jest wasza aktualna oferta. Ja też mam dla Pana ofertę – Pan odda na rzecz np. Caritasu 50 proc. swoich zarobków pięć lat wstecz!” – zaproponował Tuskowi Kaźmierczak. Szefa ZPP zdenerwowało to, że w poszukiwaniu sposobu na łatanie budżetu służby skarbowe uciekają się do wyciskania pieniędzy z polskich firm bez zwracania uwagi na to, czy to zgodne nie tylko z przepisami, lecz także z logiką.

„Nie ma miesiąca, żeby Pana ludzie nie weszli do jakiegoś sektora gospodarki i bez zmiany jakichkolwiek przepisów nagle powiedzieli, że to, co do tej pory robiliśmy w zakresie prawno-podatkowym, było niezgodne z prawem i kazali płacić podatki pięć lat wstecz wraz z odsetkami”.

Prezes Kaźmierczak zwraca uwagę, że proceder wyciągania pieniędzy dotyczy jedynie małych i średnich polskich przedsiębiorstw.

Od dużych korporacji i zachodnich firm służby finansowe trzymają się z daleka. To też jest cechą charakterystyczną rządów Tuska. „Pod nóż idą sektory rozproszone, które skupiają małe i średnie polskie firmy. Korporacji, najczęściej zagranicznych, nie ruszacie”. 

Cały artykuł w tygodniku „wSieci”. POLECAMY. E-wydanie TUTAJ 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła