„wSieci”: „Tusk popełnił błąd Komorowskiego”

opublikowano: 24 kwietnia 2017
„wSieci”: „Tusk popełnił błąd Komorowskiego” lupa lupa

Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z  Pawłem Szefernakerem, sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W najnowszym numerze tygodnika „wSieci” Jacek i Michał Karnowscy rozmawiają z  Pawłem Szefernakerem, sekretarzem stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, odpowiedzialnym za komunikację.


Paweł Szefernaker zdradza kulisy pracy w Kancelarii premier Beaty Szydło:


– Czas spin doktorów przeminął. Dziś wydarzenia biegną zbyt szybko, by jedna czy dwie osoby mogły to ogarnąć. Gramy zespołowo, tak jak się to sprawdziło w kampaniach PiS. W kancelarii premiera zespół nadzoruje pani minister Elżbieta Witek. Ja skupiam się na internecie, jest rzecznik Rafał Bochenek, są dyrektorzy Anna Plakwicz i Piotr Matczuk. Współpracujemy z rzecznik partii panią Beatą Mazurek – mówi polityk PiS.


Młody polityk Prawa i Sprawiedliwości wskazuje w rozmowie z tygodnikiem „wSieci” na różnice w prowadzeniu strategii komunikacyjnej między siłami politycznymi w Polsce:


– Podkręcany sztucznie przez medialny fanklub opozycji sondażowy remis po Brukseli to dziś już historia. Utrzymało się to krócej, niż się spodziewałem. Warto sobie uświadomić, że była to sprytna operacja. Co kilka dni media sympatyzujące z opozycją publikowały sondaże przeprowadzone w tym samym czasie, mające wywołać wrażenie, że z każdym dniem sytuacja się pogarsza. To paliwo starczyło na krótko. Z pewnością mamy trudniej, bo reformujemy kraj, zamiast tylko zarządzać „ciepłą wodą w kranie”. Jest też coś, co sprawia trudność, ale zaprocentuje w długiej perspektywie. Nie narzucamy tematów zastępczych, przez co nie odwracamy uwagi mediów i opinii publicznej. Jestem przekonany, że Polacy docenią przy urnach władzę, która wspiera ważne dla nich sprawy, jak rodzina czy praca –  czytamy w tekście.


Więcej o komunikacji i sposobie kreowania wizerunku w najnowszym numerze tygodnika „wSieci”, dostępnym w sprzedaży od 24 marca, także w formie e-wydania na http://www.wsieci.pl/e-wydanie.html.


Zapraszamy też do subskrypcji tygodnika w Sieci Przyjaciół – www.siecprzyjaciol.pl.

Zobacz także: "Sieci": Lęki Tuska


 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła