Wyszkowski: akt lojalności wobec Rosji?

opublikowano: 27 sierpnia 2014
Wyszkowski: akt lojalności wobec Rosji? lupa lupa
Fot. M. Czutko

„To będzie jednostronny spektakl, atak propagandowy bez żadnych faktów”.

Stefczyk.info: Platforma Obywatelska zamierza poprzeć wniosek o powołanie komisji śledczej ws. likwidacji WSI. Taka komisja jest rządzącym do czegoś potrzebna?


Krzysztof Wyszkowski: Rządzącym jest potrzebna kolejna fala propagandy. Władza potrzebuje kontynuacji propagandy nienawiści, pogardy wobec PiS-u. Wyczerpała się amunicja związana z Lechem Kaczyńskim. Śp. Prezydent Polski dobrze przewidział ruchy rosyjskie na Ukrainie, trudno obecnie zatem budować propagandy na kpinie z prezydenta. Ten kierunek się wyczerpał. Szuka się zatem zastępczych tematów. Głównym potworem, który ma symbolizować zagrożenie rządami PiS-u, stał się wobec tego Antoni Macierewicz.


Komisja ma ten obraz jak się zdaje podtrzymać.

 

Jednak problemem będzie to, że przebieg prac komisji będzie tajny. Wiadomo, że ta komisja niczego nie będzie mogła ujawniać. Mówił o tym nawet gen. Marek Dukaczewski, wskazując, że wszystkie materiały dotyczące likwidacji WSI muszą być tajne. To będzie się jednostronny spektakl, atak propagandowy bez żadnych faktów.


Wiele osób wskazuje, że komisja może pokazać prawdziwy obraz WSI. To możliwe?

 

W mojej ocenie nie ma na to szans. Prawdę można prezentować, gdyby Antoni Macierewicz został zwolniony z tajemnicy państwowej, a tego nie należy się spodziewać. Zapewne przebieg prac komisji będzie tajny. A skoro tak, to będziemy mieli do czynienia z jednostronnym aktem propagandowym. Będzie się pokazywało opinii publicznej potwora, bez szczegółów i dowodów rzekomych zbrodni.

 
Więcej na Stefczyk.info
Zobacz także: "Sieci": Pałac Putina


 

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła