Czytasz i klikasz - bądź blisko Polski gdziekolwiek jesteś!

Zaremba we „wSieci”: PiS-owi brakuje ofensywy

opublikowano: 7 listopada 2014
Zaremba we „wSieci”: PiS-owi brakuje ofensywy lupa lupa
fot. PAP/Radek Pietruszka

„Politycy PiS zbyt często tańczą tak, jak zagra PO”.

 

PiS gra w grę: „aż oni się wyłożą” - pisze na łamach tygodnika „wSieci” Piotr Zaremba, analizując kampanię wyborczą do wyborów samorządowych, które odbędą się już 16 listopada.

Publicysta pisma przekonuje, że największej partii opozycyjnej brakuje w aktualnej kampanii ofensywy, która pomogłaby pokonać Platformę.

Kiedy Ewę Kopacz namaszczono na premiera, politycy PiS gotowi byli otwierać butelki z szampanem. potem pomogli się jej wykreować. dziś zbyt często tańczą tak, jak zagra PO

- czytamy.

Zdaniem Zaremby partia kierowana przez Jarosława Kaczyńskiego nie wykorzystała szansy, by Ewę Kopacz wypunktować już na starcie jej premierowania.

Dogmat o Kopacz, którą trzeba zabić lekceważeniem, był tak przemożny, że zmarnowano tygodnie. Można było wykorzystać czas, kiedy czekała, żeby zostać premierem, przenicować jej polityczny życiorys, przypomnieć kuriozalne wpadki – w programie Tomasza Lisa jako minister zdrowia beształa chorych na raka, którym nagle przerwano kuracje. Mit był do podważenia na starcie. Nie pofatygowano się do archiwów, zaczekano, aż podbuduje ją siła premierowskiego urzędu, a i potem punktowano ją chaotycznie

- pisze publicysta „wSieci”.

To - w opinii Zaremby - widać również w kampanii.

Trudno znaleźć przykład, kiedy to PiS samo wybrałoby temat i reguły gry. Kiedy zajrzałoby za kulisy, powiedziałoby: a dla nas ważne jest co innego, a wy o tym nie chcecie rozmawiać. Zazwyczaj pada odpowiedź, że z własnymi tematami trudno się przebić. Zapewne, ale kto broni spróbować?

- zastanawia się dziennikarz.

Puentując, Zaremba przywołuje opinię jednego z polityków prawicy:

Ja się modlę, żeby Bóg dał mu jak najdłużej zdrowie. Dlaczego? Bo tylko jego można w tej partii przekonać do sensownych decyzji. A jeśli by go nie stało, PiS by się zmieniło w zbiór przypadkowych grupek pilnujących własnych interesów.

Cała analiza Piotra Zaremby na łamach „wSieci”! Polecamy!

TK/JKUB

 

  

Zaloguj się, by uzyskać dostęp do unikatowych treści oraz cotygodniowego newslettera z informacjami na temat najnowszego wydania

Zarejestruj się | Zapomniałem hasła